O5 a Radeček – Hory

 

Do playlistu Rádia Jihlava, jsme nasadili novinku Hory.

 

Rozhodli jsme se, že napíšeme song o místě, kde jsme se narodili a které pro nás hodně znamená. Jestli máte hory rádi jako my, tohle bude naše hymna.

Historie kapely se začala psát před více než čtvrt stoletím, kdy se O5 a Radeček dali dohromady v jesenických horách. Tam dodnes žijí a tvoří. Bratři Tomáš a Ondřej Polákovi se svými kamarády založili kapelu, která dnes patří k nejhranějším v českém éteru. Do povědomí široké veřejnosti je v roce 2004 dostala píseň Praha (Jedna holka). Od té doby patří k nejžádanějším českým skupinám a každý rok odehrají stovky koncertů. Na kontě mají další rádiové hity jako Vloupám se, BRA3 nebo poslední hit Romantické smyčce, ke kterému kapela odjela vyprodané turné.

S novým singlem Hory se Radečci chystají navázat na předchozí aktivity rozsáhlým projektem věnovaný horám a jejich milovníkům – všem těm, kteří propadli kouzlu hor v každém ročním období. Patronem projektu se stal nejúspěšnější český horolezec Radek Jaroš, jenž jako první Čech vystoupal všech 14 osmitisícovek.